Eduroam Kullanımı

WINDOWS 7 İÇİN AYARLAR

1. Denetim Masası - Ağ ve Internet - Kablosuz Ağları Yönet  seçilir ve açılan pencereden Ekle seçilir.

 

2. El il ağ profili oluştur seçilir.

 

3. Açılan  pencere aşağıdaki gibi doldurulur ve İleri seçilir.

 

4. " Bağlantı ayarlarını değiştir " seçilir.

 

5. İsterseniz " Bu ağ erişim alanına girdiğimde otomatik olarak bağlan " seçilebilir.  Böylece eduroam ağına otomatik olarak bağlanabilirsiniz.

 

6. Güvenik sekmesi seçilir. " Ağ kimlik doğrulama yöntemi seçin " 'de Microsoft: Korumalı EAP (PEAP) seçilir ve sonra Ayarlar seçilir

 

7. " Kimlik Doğrulama Yöntemi Seç: " 'te Güvenli parola (EAP-MSCHAP v2 )  ve Yapılandır seçilir.

 8. Aşağıdaki Pencereki " Otomatik olarak Windows oturum açma adımı ve parolamı (varsa etki alanımı) kullan "  seçili olmamalıdır.

 

9.   6. şekildeki  " Gelişmiş ayarlar " seçilir. seçimden sonra aşağıdaki diyolg kutusu açılır. Bu pencerede " Kimlik doğrulama modunu belirt: "  seçilir ve " Kullanıcı kimlik doğrulması "  daha sonrada " Kimlik bilgilerini kaydet " seçilir.

 

10.  Açılan pencerede ki " Kullanıcı Adı " ve " Parola " kısımları doldurulur.

 

11.  eduroam yayını eklenmiş oldu.

 

12. Sağ alttaki Kablosuz simgesine farenin sol tuşu ile tıklanır açılan penceredeki eduroam yayını seçilir ve bağlan seçilir.

 

13. Bağlantıktan sonra eğer kullanıcı adı ve parolanızı kaydetmediyseniz aşağıdaki gibi ek bilgi ister.  Üzerine gidilip tıklarsanız kullanıcı adı ve parola giriş ekranı açılır.

 

14.  Bağlantı olduğunu aşağıda gibi görebilirsiz. yada sağ alttaki kablosuz internet bağlantı simgesinide beyaz renk olmasında anlayabilirsiniz.